موزه اختصاصی تهران راه‌اندازی می‌شود

قائم مقام و معاون وزیر میراث فرهنگی در نشست هم‌اندیشی و همکاری با شهرداری تهران از راه‌اندازی موزه اختصاصی تهران خبر داد.

علی دارابی، قائم مقام و معاون وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در نشست هم‌اندیشی و همکاری با شهرداری تهران ضمن قدردانی از اقدامات شکل گرفته در دوره‌ جدید شهرداری تهران به همکاری‌های مشترک برای راه‌اندازی تهران به یک موزه اختصاصی تهران اشاره کرد و گفت:

در همین مدت اقدامات خوبی انجام شده که باید با دقت ادامه پیدا کند. یکی از این موارد توجه به شهر ری است‌. این منطقه پر از جاذبه‌های تاریخی است. ان شا الله با اهتمام شهرداری، میراث فرهنگی و سایر نهادها، مجموعه تاریخی شهر ری، برج طغرل، منطقه‌ باستانی کهریزک، حرم حضرت امام خمینی (ره)، بهشت زهرا و قبور مطهر شهدا به یک سایت بزرگ تاریخی، زیارتی و گردشگری در قلب تهران می‌تواند شکل بگیرد.

دارابی با بیان اینکه شیوه‌ همکاری و تعامل در نقشه جامع، راه دیگری برای همکاری‌های مشترک است، ادامه داد:

کمک برای شناساندن موزه‌ها و مراکز تاریخی از جمله تابلوهای راهنمای شکیل و وزین و حتی فضای سبز اطراف آن بخشی از کارهایی است که شهرداری می‌تواند به وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کمک کند.

همچنین در این نشست، علیرضا زاکانی، شهردار تهران نیز به همکاری‌های مشترک انجام شده میان شهرداری و وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در دور جدید اشاره و بیان کرد:

برای همکاری بیشتر نیازمند تشکیل کارگروه ویژه میان شهرداری و وزارت میراث فرهنگی هستیم.

زاکانی با بایان اینکه تهران نیازمند هویت میراثی است، افزود:

موضوع حفاظت و مراقبت از موزه‌ها و ظرفیت تابلوهای شهری و تبلیغات شهری نیز بخشی از ماموریت این کارگروه خواهد بود. در کنار تهران شهر هوشمند، ضرورت دارد تا موضوع میراث فرهنگی و تاریخی نیز به‌عنوان یک هویت در نظر گرفته شود. تهران با این پیشینه قطعا نیازمند هویت میراثی است.

منبع: ایرنا
کد مطلب: ۳۵۷۸۱۲
لینک کوتاه کپی شد

دیدگاه

تازه ها

یادداشت