(تصاویر) سه چرخه‌های بومیان جزیره هرمز

راننده‌هایی خوش روی سه چرخه‌ها اکثرا با توجه به درخواست شما برایتان آهنگ‌های هندی و بندری می‌گذارند، راننده‌هایی مهربان که در جزیره هرمز میزبان مسافران هستند و تلاش می‌کنند که به آن‌ها در جزیره حسابی خوش بگذرد. این افراد زندگی را در دمایی که گاهی به شصت درجه هم میرسد خیلی به سختی می‌گذرانند.

جزیره هرمز یا جزیره رنگین کمان یکی از جذاب‌ترین جزایر جنوب ایران است که در خلیج فارس نزدیک جزیره قشم واقع شده است. ورودی جزیره هرمز در محوطه‌ای نه چندان بزرگ سه چرخه‌هایی پارک شده با راننده‌های نجیب و کم رویی که با سه چرخه‌های موتوری خود کار می‌کنند. در ابتدای ورود به جزیره هرمز، گردشگران، این سه چرخه‌های موتوری را کرایه و با آن از جزیره هرمز دیدن می‌کنند.

 جزیره هرمز یکی از جذابترین مقاصد سفر برای ایرانگردان است که هرساله گردشگران بسیاری را در ایام نوروز پذیرا است. این جزیره در مرکز استان هرمزگان قرار گرفته است که القابی همچون موزه زمین شناسی و بهشت زمین شناسان را به خود اختصاص داده است. هرمز به دلیل خاک سرخش به جزیره سرخ شهرت دارد. خاک برخی کوه‌های سرخ جزیره هرمز خوراکی است و ادویه‌ای به نام گِلَک از آن درست می‌کنند. از دیدنی‌های جذاب این جزیره می‌توان به غار الهه نمک فیروزه ای، دره رنگین کمان، ساحل سرخ، دره مجسمه اشاره کرد.

هرمزگردی مسلما از اسکله هرمز آغاز می‌شود، جایی که از آن پیاده می‌شوید و سه چرخه و ون‌هایی را می‌بینید که آماده‌اند شما را به تمام جا‌های دیدنی هرمز ببرند. پیر و جوان، در روز‌هایی که گردشگران به جزیره می‌رسند با وسیله نقلیه‌شان به استقبال گردشگران میروند و مسافران را به دیدن جاذبه‌های گردشگری جزیره هرمز می‌برند و مانند یک راهنمای گردشگری توضیحات کاملی به آن‌ها می‌دهند.

راننده‌هایی خوش روی سه چرخه‌ها اکثرا با توجه به درخواست شما برایتان آهنگ‌های هندی و بندری می‌گذارند، راننده‌هایی مهربان که در جزیره هرمز میزبان مسافران هستند و تلاش می‌کنند که به آن‌ها در جزیره حسابی خوش بگذرد. این افراد زندگی را در دمایی که گاهی به شصت درجه هم میرسد خیلی به سختی میگذرانند.

در این جزیره بی همتا گردشگران فرصت بازدید از خاک سرخ خوراکی و بیش از ۷۰ کانی رنگی دیگر را که در هیچ جای جهان نمونه‌ای ندارد را خواهند داشت. چشم انداز‌هایی بی نظیر و طبیعتی بکر و متفاوت دارد. همچنین سواحل نیلگون خلیج فارس و شفاف آن امکان انواع تفریحات آبی و دریایی را فراهم کرده است و امکان غواصی در آب‌های خلیج فارس را به مسافران می‌دهد. سفر به این جزیره زیبا گردشگران را با سبک زندگی، آداب و رسوم، پوشاک و غذا‌های بومی در جنوب ایران آشنا می‌کنند.

 
 

عکاس: هه ژار ظاهری

منبع: خبرگزاری صدا و سیما
کد مطلب: ۳۵۸۴۹۵
لینک کوتاه کپی شد

دیدگاه

تازه ها

یادداشت