اسماعیلی: دنیای امروز درگیر جنگ روایت‌هاست/ باید واقعیت‌ها را با زبان هنر روایت کنیم

محمد مهدی اسماعیلی گفت: در شرایط فعلی روایتگری افتخارات و دستاوردهای انقلاب اسلامی از اهمیت خاصی برخوردار است تا جوانان امروز که افتخارات دیروز را کمتر دیده و شنیده‌اند با آن آشنا شوند.

اسماعیلی: دنیای امروز درگیر جنگ روایت‌هاست/ باید واقعیت‌ها را با زبان هنر روایت کنیم

محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی پانزدهم آبان در مراسم نکوداشت صدمین سال انتشار مجله صف، ماهنامه ارتش جمهوری اسلامی، گفت: تمامی بخش‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مکلف شده اند، روایتگری زندگی بزرگان ارتش را در دستور کار قرار دهند. البته خود ارتش و نهاد عقیدتی سیاسی آن، توانایی بالایی در این روایتگری دارند و ما نیز آنان را همراهی خواهیم کرد.

وزیر فرهنگ تاکید کرد: دنیای امروز درگیر جنگ روایت‌هاست و روایتگری افتخارات انقلاب اسلامی از اهمیت خاصی برخوردار است تا جوانان امروز که عظمت دیروز را کمتر دیده و شنیده‌اند، با آن آشنا شوند. اگر امروز اندکی از نوجوانان و قلیلی از جوانان ما دچار غفلت و اشتباه شده‌اند، نتیجه تروریسم رسانه‌ای دشمن است. بنابراین ماموریت اصلی ما در حوزه‌های فرهنگی است و در این راه نیازی به غلو و اغراق نداریم، بلکه تنها باید واقعیت‌ها و دستاوردها را با زبان هنر روایت کنیم.

اسماعیلی با یادآوری تولید و پخش سریال «شوق پرواز» گفت: شوق پرواز مهر و محبت مردم را نسبت به شهید بزرگواری چون عباس بابایی جلب کرد و نشان داد که این شهید بزرگوار بیش از آن که قهرمان امور نظامی باشد، قهرمان ارزش‌های اخلاقی است.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: امروز دشمن با همه قوا و پیشرفته ترین  تجهیزات، با بهره گیری از اتاق فکر دشمن و پول‌های بادآورده کشورهای مرتجع منطقه، عملیات خود را علیه آرامش و امید مردم ایران به راه انداخته است؛ چرا که ایران در حال تبدیل شدن به قدرتی جهانی است و همه نزاع‌ها برای جلوگیری از تحقق آن است.

وی با تاکید بر این که دشمن تلاش می‌کند آینده سازان ایرانی را نسبت به کارآمدی نظام دینی و آینده پرشکوه ناامید کند، گفت: باید در کنار همه عملیات‌های آفندی و پدافندی به سازو کارهای جنگ رسانه‌ای واقف باشیم.

وزیر فرهنگ با اشاره به صدمین سال مجله صف، گفت: این که ارتش در صد سال قبل، رسانه را به عنوان محور اطلاع رسانی و وحدت درونی برگزیده‌اند، نشان از دوراندیشی آن‌ها دارد. قدمت و تداوم انتشار این نشریه نظامی به گونه‌ای است که کمتر نشریه‌ای در کشور توان رقابت با دیرینگی آن را دارد، چنین روحیه ای در عرصه رسانه حقیقتا قابل تقدیر است، همچنین در ارتش به عنوان نهاد نظامی فاخر و برخاسته از امید امام و امت، پس از پیروزی انقلاب اسلامی، شاهد درخشش در همه حوزه‌های ماموریتی هستیم.

وزیر فرهنگ با بیان این که ارتش به سان بازوی توانا برای پیشبرد اهداف مقدس نظام مقدس جمهوری اسلامی و اوامر فرماندهی کل قوا است، گفت: کتاب قطور افتخارات ارتش صفحات بسیاری دارد که هر یک آکنده از شجاعت، ایثار، دانش، تجربه و عقلانیت است.

وی با تاکید بر این که ارتش توانسته همه حوزه‌های توسعه یک جامعه پیشرفته را در خود جمع کند، گفت: ارتش علاوه بر وظایف نظامی، در عرصه خدمتگزاری و کمک به مردم خوش درخشیده؛ به گونه‌ای که در همه بلایای طبیعی و غیر طبیعی شاهد حضور پررنگ ارتش برای کمک رسانی هستیم.

اسماعیلی افزود: بهداشت و درمان، حوزه دیگر فعالیت جدی ارتش است و این نهاد همواره با پشتیبانی از برنامه‌های درمانی دولت، افتخارآفرین بوده است. نمونه بارز این آمادگی را در بحبوحه بیماری کرونا شاهد بودیم، هر جا کرونا گسترش پیدا می‌کرد ارتش به پشتیبانی از دولت و مردم می‌شتافت.

وزیر فرهنگ دولت مردمی با مقایسه وضعیت ارتش ایران، پیش و پس از انقلاب اسلامی گفت: پیش از انقلاب حدود شصت هزار مستشار آمریکایی در همه بخش‌های نظامی و غیرنظامی ایران حضور داشتند و عزیزان ما بارها مورد تحقیر غربی های مغرور قرار می‌گرفتند، اما امروز ارتش ایران مملو از جوانان دلیر و سرافراز است که آن وضعیت عقب مانده را به نقطه‌ای درخشان تغییر داده‌اند.

اسماعیلی با گرامیداشت یاد شهدای ارتش که با خون پاک خود برای ایران عزیز عظمت آفریدند، گفت: نام ارتش قهرمان امروز با عزیزانی چون شهید آبشناسان گره خورده؛ بزرگانی که تاکنون نسبت به معرفی آن‌ها کم توفیق بوده‌ایم.

وی در پایان ابراز امیدواری کرد ارتش به عنوان بازوی توانا و لشکریان خدا در صف یاران امام عصر(عج) مأموریت نهایی تشکیل جامعه بزرگ مهدوی و حاکمیت مطلق عدالت و وحدانیت را محقق کند.

در این مراسم، با حضور وزیر فرهنگ از کتاب قشون تا صف رونمایی و لوح تقدیر محمدمهدی اسماعیلی به امیر موسوی فرمانده کل ارتش و حجت‌الاسلام محمدحسنی رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش تقدیم شد.

منبع: فارس
کد مطلب: ۳۶۳۶۳۲
لینک کوتاه کپی شد

دیدگاه

تازه ها

یادداشت