مدیرعامل فیلم‌نت: ناظر پلتفرم‌ها نباید رقیب آنها باشد

مدیرعامل فیلم‌نت گفت: در دنیا پلتفرم‌های VOD به‌شدت محبوب هستند و هرگز رقیب تلویزیون‌ به شمار نمی‌روند، تلویزیون بیشتر مسائل اخبار را پوشش می‌دهد و عملاً تنها کشور ماست که بودجه‌های هنگفت خرج آن می‌شود و ۳۰ کانال تلویزیونی داریم.

مدیرعامل فیلم‌نت: ناظر پلتفرم‌ها نباید رقیب آنها باشد

علی سرتیپی افزود: مشکل ما این است که ساترایی مسئول و نظارت‌گر ما شده متاسفانه رقیب ماست. من فکر نمی‌کنم رئیس سازمان صداوسیما حالش از اینکه مردم یک سریال خوب در VODها ببینند خوب شود. هر چقدر هم دوستان شعار بدهند و بگویند این‌طور نیست، این در ذات قضیه است و نمی‌تواند غیر از این باشد. 

وی بیان کرد: من مصاحبه‌ای از آقای امامیان دیدم که خود ایشان که قبلاً در ساترا بودند می‌گفتند صداوسیما علاقه‌ای به رشد پلتفرم‌ها ندارد. ما هم در این موضوع شک نداریم.

با توجه به فضای رقابتی صداوسیما و ساترا اگر مثلاً نظارت از ساترا برود سمت وزارت ارشاد، مشکل تا حد زیادی حل می‌شود. وقتی با گروهی حس رقابت نداشته باشی بهتر می‌توانی حرف بزنی و گفت‌وگو کنی. نمی‌گویم اگر همه چیز به ارشاد برود مشکلات حل می‌شود، شاید از این هم بدتر شود، اما تکلیف ما مشخص می‌شود و ما خیال‌مان راحت می‌شود که ناظر ما رقیب ما نیست. 

 سرتیپی گفت: ما دنبال دو راه‌حل هستیم: یا اینکه یک سازمان یا نهاد مستقل مثلاً نهاد فضای مجازی تشکیل شود و نظارت کند که اعضای صنف ما هم بتوانند حرف بزنند و نظرات‌شان در تصمیم‌گیری‌ها دخیل باشد و با شرایط جامعه هماهنگ و به‌روز باشند یا ما را مثل مطبوعات در لیست پساتولید تولید بگذارند، یعنی ممیزی‌ها را به ما بسپارند.

مدیرعامل فیلم‌نت افزود: هر ناظری بهتر از این است که کارهایت زیر دست رقیب باشد زیرا رقیب بدی‌های تو را می‌بیند نه خوبی‌هایت را. اتفاقاً اواخر دوره آقای امامیان و اوایل گروه جدید این را حس کردیم که دوستان نمی‌خواهند ما کار کنیم اما خوشبختانه فضای جامعه به سمتی رفت که عقلای نظام فضای این کار را درک کردند و ما توانستیم ادامه حیات بدهیم.

در مجمع ساترا شرکت نکردم چون خودم در این سمت رئیس صنف VOD ها هستم. ضمن اینکه خیلی رصتا را به رسمیت نمی‌شناسم.
منبع: برترین ها
کد مطلب: ۳۶۸۸۴۲
لینک کوتاه کپی شد

پیوندها

دیدگاه

تازه ها

یادداشت