ورود مجلس به موضوع آزار جنسی زنان در سینما / با آزارگران برخورد جدی خواهد شد

یک عضو کمیسیون فرهنگی مجلس، از ورود بهارستانی‌ها به موضوع آزار جنسی سینماگران زن خبر داد.

ورود مجلس به موضوع آزار جنسی زنان در سینما / با آزارگران برخورد جدی خواهد شد

طی چند روز گذشته شماری از سینماگران زن با انتشار بیانیه‌ای در اعتراض به آنچه که "رواج خشونت و آزار جنسی در سینمای ایران" خواندند، نوشتند: هرگونه خشونت، آزار و باج‌گیری جنسی در محیط کار از نظر ما محکوم است و برای توقف آن خواستار عواقب قانونی جدی برای متخلفین هستیم.

در همین ارتباط زهره سادات لاجوردی عضو کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: در جلسه اخیر کمیسیون، این موضوع مطرح شد و در همین راستا بنا شد که از مسئولان مربوطه همچنین هنرمندانی که در این ارتباط معترض هستند به کمیسیون فرهنگی دعوت شوند تا به این ترتیب بتوانیم این موضوع را مورد بحث و بررسی بیشتری قرار دهیم.
 
وی در ادامه با بیان اینکه اینگونه اتفاقات جدید نیست و سال هاست که برخی جسته و گریخته در مورد آن صحبت می کنند، تصریح کرد: این در حالی است که متاسفانه هر زمانی که چنین اعتراضات و موضوعاتی عنوان می شود به فراموشی سپرده می شود.

 

نماینده مردم تهران در مجلس یازدهم، چنین اتفاقات و تعرضاتی را یک نوع توهین به مقام زن عنوان کرد و گفت: استفاده از یک زن به جز وظایف کاری تعریف شده برای آن زن؛ از موضوعاتی است که به هیچ وجه قابل توجیه نیست و باید با این موضوع برخورد قانونی صورت گیرد.

این عضو کمیسیون فرهنگی مجلس تاکید کرد: یک زن باید در محیط کاری خود احساس امنیت و آرامش داشته و به دور از هر گونه خشونتی از سوی دیگران، به کار و تلاش خود در حوزه فعالیتش بپردازد.

منبع: خبر فوری
کد مطلب: ۳۵۸۷۱۰
لینک کوتاه کپی شد

پیوندها

دیدگاه

تازه ها

یادداشت