اعتصاب سراسری نویسندگان به کاخ سفید کشیده شد

بایدن در حالی که اعتصاب ادامه دارد، خواستار «موافقت منصفانه» برای نویسندگان شد. با این حال، اتحاد تهیه‌کنندگان تصاویر متحرک و تلویزیون که نماینده مدیریت استودیوهای بزرگی مانند دیزنی، ان‌بی‌سی یونیورسال و شرکت مادر سی‌ان‌ان، برادران وارنر دیسکاوری است، اعلام کرده تمایلی به برآورده کردن برخی از خواسته‌های اتحادیه ندارد.

اعتصاب سراسری نویسندگان به کاخ سفید کشیده شد

بایدن در حالی که اعتصاب ادامه دارد، خواستار «موافقت منصفانه» برای نویسندگان شد.

جو بایدن روز دوشنبه از استودیوهای بزرگ خواست تا برای نویسندگان اعتصابی که خواستار تغییر در قراردادهایشان شده‌اند، «موافقت منصفانه» داشته باشند.

رئیس‌جمهور آمریکا این اظهارات را هنگام گرامیداشت ماه میراث جزیره‌نشینان آسیایی آمریکایی، بومی هاوایی و اقیانوس آرام در کاخ سفید با نمایش ستاره‌ای از «چینی متولد شده در آمریکا» بیان کرد، نمایشی که قرار است اواخر این ماه به نمایش درآید.

بایدن گفت: «شب‌هایی مانند این یادآور قدرت داستان‌ها و اهمیت برخورد با داستان‌نویس‌ها با وقار، احترام و ارزشی است که آن‌ها سزاوار آن هستند». امیدوارم که اعتصاب نویسندگان در هالیوود حل شود و هر چه زودتر به نویسندگان قرارداد عادلانه منعقد شود که لیاقتش را دارند.»

بیش از ۱۱۰۰۰ عضو انجمن نویسندگان آمریکا در ۲ می برای اولین بار از سال ۲۰۰۷ دست به اعتصاب زدند و خواستار دستمزد بهتر و امتیازات دیگر از استودیوها و پخش کنندگان در میان تغییر چشم‌انداز رسانه‌ای شدند.

نویسندگان می‌گویند که تمرکز صنعت بر روی فضای مجازی و اینترنت باعث شده که حتی نویسندگان موفق و برنده جوایز نیز نتوانند در کسب و کاری با فرصت‌های شغلی کمتر و دستمزد کمتر امرار معاش کنند.

اتحاد تهیه‌کنندگان تصاویر متحرک و تلویزیون که نماینده مدیریت استودیوهای بزرگی مانند دیزنی، ان‌بی‌سیNBC یونیورسال و شرکت مادر سی‌ان‌انCNN، برادران وارنر دیسکاوری است، اعلام کرده که مایل به بهبود پیشنهاد خود است اما تمایلی به برآورده کردن برخی از خواسته‌های اتحادیه ندارد.

منبع: فارس
کد مطلب: ۳۶۷۶۵۵
لینک کوتاه کپی شد

پیوندها

دیدگاه

تازه ها

یادداشت