بیوگرافی و عکس های شخصی الیکا عبدالرزاقی؛ از ورزش و معلولیت تا ازدواج

الیکا عبدالرزاقی بازیگر معروف ایرانی متولد ۱۸ مردادماه سال ۱۳۵۸ ، اهل رامسر و همسر امین زندگانی ( بازیگر) است . او که با سریال قهوه تلخ شهرت رسید دچار یک معلولیت جسمی است که هرگز مانع موفقیت او نشده است.

بیوگرافی و عکس های شخصی الیکا عبدالرزاقی؛ از ورزش و معلولیت تا ازدواج

با بیوگرافی الیکا عبدالرزاقی ، عکس های الیکا عبدالرزاقی و همسرش ، زندگینامه الیکا عبدالرزاقی و همسرش ، اینستاگرام الیکا عبدالرزاقی ، زندگی شخصی و تحصیلات الیکا عبدالرزاقی با ما همراه باشید.

بیوگرافی الیکا عبدالرزاقی

1

در این مطلب بیوگرافی و عکس های الیکا عبدالرزاقی را با شما به اشتراک گذاشته ایم .
 
نام و نام خانوادگیالیکا عبدالرزاقی
تاریخ تولد۱۳۵۸/۰۵/۱۸
محل تولدرامسر
حرفهبازیگری
سوابق کاریاز سال ۱۳۷۷ تاکنون
وضعیت تاهلمتاهل

زندگینامه الیکا عبدالرزاقی

الیکا عبدالرزاقی بازیگر معروف ایرانی متولد ۱۸ مردادماه سال ۱۳۵۸ ، اهل رامسر و همسر امین زندگانی ( بازیگر) است . او که با سریال قهوه تلخ شهرت رسید دچار یک معلولیت جسمی است که هرگز مانع موفقیت او نشده است.

تحصیلات

الیکا عبدالرزاقی فارغ التحصیل رشته ادبیات نمایشی است .

 

3

در ۱۱ سالگی دچار یک بیماری التهابی به نام «گیلن باره» شده و بدنش از کمر به پایین فلج شد تا اینکه بعد از بهبودی تا کنون همچنان پای چپش مشکل دارد .
مشکلی که در ظاهر او دیده نمی شود اما خودش این ماجرا را افشا کرده است. می گوید مخاطبانش در پلان ها لانگ شات سریال «سرباز» متوجه معلولیت او شده اند.

15

شروع بازیگر

این چهره کارش را با تئاتر آغاز کرد ، سپس وارد تلویزیون شد . او با سریال «آنتن» در کنار بازیگرانی چون پژمان جمشیدی ، رویا افشار، هادی کاظمی و … این روزها میهمان خانه های علاقمندان است.

در سال ۱۳۷۶ وقتی ۱۸ ساله بود همزمان با دانشگاه به تشویق مادرش به کلاس های بازیگری استاد سمندریان رفت تا اینکه با نمایش «دایره گچی قفقازی» وارد تئاتر شد.

اولین سریال

 

در سال ۱۳۷۷ بعد از قبولی در تست بازیگری ، برای بازی در سریال «گمشده» انتخاب شد تا اینکه یک سال بعد در فیلم سینمایی « مومیایی ۳ » در کنار پرویز پرستویی بازی کرد.

اوج شهرت با مهران مدیری

در سال ۱۳۸۵ وقتی ۲۷ سال سن داشت به دعوت مهران مدیری در سریال « باغ مظفر» بازی کرد تا اینکه با سریال « مرد هزار چهره» و در نهایت با سریال خانگی « قهوه تلخ» به اوج شهرت رسید.

الیکا عبدالرزاقی از سال ۱۳۸۵ به بعد در اغلب کارهای مهران مدیری حضور داشت ، آخرین همکاری آنها به سری اول «دورهمی» برمیگردد.

4

ازدواج و همسر الیکا عبدالرزاقی

این چهره در سال ۱۳۹۱ و در سن ۳۳ سالگی با امین زندگانی بازیگر معروف آشنا شد . آنها سال ۱۳۹۲ با یکدیگر عروسی کردند. امین زندگانی در زمان ازدواج ۴۰ ساله بود، سابقه ی یک ازدواج ناموفق با خانم بازیگر «مینا لاکانی» داشت.

الیکا عبدالرزاقی متولد شمال کشور و همسرش امین متولد جنوب کشور است . آنها زندگی توام با عشق و احترامی دارند .

علاقه به ورزش دو

الیکا عبدالرزاقی از سنین پایین در ورزش دو مشغول بوده و توان آوردن مدال هم در او وجود داشته است اما به دلیل اینکه به حرفه بازیگری روی آورده نتوانست این ورزش را ادامه دهد .

5

الیکا عبدالرزاقی در سال ۹۱ برنده تندیس حافظ بهترین بازیگر کمدی سال از دوازدهمین جشن سینمایی، تلویزیونی دنیای تصویر برای بازی در سریال « قهوه تلخ» شد

اینستاگرام الیکا عبدالرزاقی

این چهره در اینستاگرا با آیدی elikaabdolrazaghi.official فعالیت می کند.

6

8

7

10

14

الیکا عبدالرزاقی و مادرش

11

الیکا عبدالرزاقی و برادرش

منبع: دلگرم
کد مطلب: ۳۷۵۷۵۷
لینک کوتاه کپی شد

پیوندها

دیدگاه

تازه ها

یادداشت