سرمربی تیم ملی فوتبال فرانسه که بود و چه کرد؟

دیدیه دشان 52 ساله یک فوتبالیست بین‌المللی فرانسوی است که به مربی تبدیل شده است. او موفق شده است سرمربی تیم ملی فرانسه نیز بشود. در این متن این مرد فرانسوی را از تمامی جهات بررسی می کنیم تا با همه به شناخت درستی از سکاندار تیم فوتبال فرانسه برسیم.

سرمربی تیم ملی فوتبال فرانسه کیست؟

دیدیه دشان متولد 15 اکتبر 1968 است و فوتبال را از FC نانت فرانسه در سال 1983 آغاز کرد. او سپس کاپیتان المپیک مارسی شد ، سپس به یوونتوس ملحق شد و در نهایت نیز به عنوان یک فوتبالیست حرفه ای در چلسی و در والنسیا در سال 2001 به فعالیت حرفه ای خود پایان داد. با شروع مربیگری در موناکو ، در سال 2006 به عنوان مربی به یوونتوس بازگشت. دو سال بعد به المپیک مارسی پیوست . سرانجام از سال 2012 بود که مربی تیم France شد.

 

جوانان و آموزش

از بایون، در جنوب غربی فرانسه، این سلبریتی فرانسوی همیشه از بازی فوتبال با دوستان مدرسه‌اش لذت می‌برد، اما تا 11 سالگی با پیوستن به یک باشگاه برای اوقات فراغت موافقت کرد، زیرا این ورزش را بیشتر شبیه یک علاقه می‌دانست . او به سرعت مورد توجه قرار گرفت و در FC نانت به عنوان یک فوتبالیست حرفه ای آموزش دید، جایی که اولین بازی خود را نیز انجام داد.

در ماه مه 2004، او بالاترین دیپلم، گواهی مربیگری حرفه ای فوتبال را دریافت کرد.

اگر از طرفداران تیم ملی فوتبال فرانسه هستید و قصد خرید لباس فرانسه را دارید می‌توانید از طریق ضربه زدن بر روی این لینک وارد سایت سرخابی شاپ شوید و این محصول جذاب از سایت سرخابی را تهیه کنید. سایت سرخابی شاپ مانند سایت unisportstore.com در زمینه فروش لوازم فوتبال فعالیت می‌کند.

جالب است بدانید که برخی از طرفداران این تیم اشاره کردند که گاهی فقط نشان تیم که یک خروس آبی رنگ است آنها را برای خرید مجاب میکند!

عهخعهخه

شروع سخت در آ اس موناکو

او به مدت 4 سال در موناکو به عنوان مربی و مدیر فنی قرارداد امضا کرد . او به نسبت شروع سختی داشت، به حدی که در ژوئن 2002 به فکر ترک باشگاه افتاد . در واقع دیدیه دشان فکر می کند که یک مربی خوب با نتایج خوب تیمش مورد توجه قرار می گیرد. با این وجود، در سال 2003، از نظر فرانس فوتبال به عنوان مربی سال فرانسه در نظر گرفته شد و در همان سال قهرمان کوپه دو لالیگا شد. همچنین، او جایزه UNFP را برای بهترین مربی لیگ 1 به دست آورد او در سال 2004  تبدیل به جوانترین مربی تاریخ شد که به فینال لیگ قهرمانان رسیده است.

 

بازگشت عالی یوونتوس به لطف دیدیه دشان

در طول فصل 2005-2006، باشگاه تورینی او را به خدمت گرفت. یوونتوس از مشکلات زیادی رنج می‌برد که منجر به سقوط آن در سری B می‌شود. باسکی با نظم و انضباط و استحکام خود توانست بازیکنانش دوباره بخشی از نخبگان باشند. اما اختلافات او با مدیر ورزشی این مربی را به استعفا می کشاند.

 

این مربی واقعاً در المپیک مارسی (2009-2012) شناخته می شود.

او پس از یک سال تعطیلی و وقفه ، به المپیک مارسی پیوست. سال بعد، در سال 2010، او و تیمش عنوان قهرمان فرانسه و برنده جام فرانک ای را کسب کردند. با این موفقیت های فراوان، او به عنوان مربی سال فرانسه برای فرانس فوتبال شناخته شد. او با المپیک مارسی قهرمان سه گانه کوپه دو لالیگا شد. نگرفتن نتیجه مطلوب در سال 2011 و تنش با مدیر ورزشی او را مجبور به ترک باشگاه مارسی کرد.

او در اوج دوران حرفه ای خود مربی تیم ملی فرانسه شد

پس از پیوستن او به تیم ملی فرانسه همه چیز تغییر کرد. به محض ورود استراتژی ها را تغییر داد و باعث شد تیم فرانسه در سال 2018 به اوج برسد و قهرمان جام جهانی شود . او همچنین عنوان بهترین مربی فیفا و مربی سال IFFHS را به دست آورد، عنوانی که برای دومین بار در سال 2020 به دست آورد.

در طول یورو 2021، انتخاب های استراتژیک او مهارت های مربی را زیر سوال می برد. در واقع، به احتمال زیاد مداخلات او در بازی گذشته، برابر سوئیس، همیشه چندان مرتبط نبوده است.

دستمزد دیدیه دشان چقدر است؟

او سالانه 2 میلیون یورو درآمد ناخالص دارد بدون احتساب جوایز و اسپانسرها درآمد دارد.

زندگی شخصی بسیار محتاطانه یکی از مشهورترین افراد مشهور در فرانسه

همسرش کلود نام دارد و تنها پسرش دیلن نام دارد.

در سال 2002، برای اولین و تنها بار در زندگی خود، خود را از دیدگاه سیاسی ابراز کرد و خواستار رأی گیری علیه FN شد، حزبی سیاسی که به نظر او مغایر با ارزش های تساهل بود.

او از سال 2019 حامی عملیات Yellow Pieces بوده است.

همچنین او ترجیح می دهد زندگی خصوصی خود را برای خود مخفی نگه دارد و به ندرت خود را در شبکه های اجتماعی فاش می کند.

او در سال 1998 پس از قهرمانی در جام جهانی ، نشان لژیون افتخار را دریافت کرد. او در 1 ژانویه 2019 به مقام افسری ارتقا یافت.

بسیاری از مکان‌ها به شکل او تغییر نام داده‌اند، مانند استادیوم فوتبال بایون، جایی که او برای اولین بار در آن تمرین کرد یا ایستگاه متروی پاریس با نام "Notre-Didier-Deschamps".

کد مطلب: ۳۶۱۴۸۳
لینک کوتاه کپی شد

دیدگاه

تازه ها

یادداشت