تاثیر ری برندینگ بر کسب و کار آنلاین شما چیست؟

چالش اصلی برندهای واقعی که اصول اولیه و پایه ی برند بودن را دارا هستند در این روزگار این است که "وعده ی برند" بعد از حضور در فضای مجازی و اینترنت " باید دقیقا چه نمودی در فضای آنلاین داشته باشد؟

تاثیر ری برندینگ بر کسب و کار آنلاین شما چیست؟

تغییرات جهان اینترنت و فضای مجازی از یک فضای صرفا ارتباطی و تبلیغاتی به یک فضای تعاملی و یک رسانه‌ی رابطه ساز و بازارساز و در نهایت به یک فضای اشتراکی- اجتماعی فرهنگ ساز، که بستراصلی بخش بزرگی از تجربه های زندگی مخاطبین این روزگاراست،  بعنوان یک تغییر بزرگ در فضای کسب و کارهای مختلف به شمار می آید.

در دو دهه اخیر با اینکه هنوز برخی از آژانس های تبلیغاتی و صاحبان برند در پذیرفتن مفهوم برندینگ دیجیتال، تعلل می کنند ولی به سرعت و قطعیت فهمیده اند که فضای دیجیتال دیگر یک انتخاب نیست بلکه یک باید است. دیگر فقط مهم نیست که مهارت استراتژیک و عملیاتی تیم بازاریابی و فروش و تبلیغات چقدر باشد، یا ایده پردازان تبلیغاتی تا چه حد ماهر و خلاق باشند. تا زمانی که سازمان تفکر دیجیتال را نپذیرفته باشد، در نظر مخاطب فضای مجازی جایگاه واقعی خود را پیدا نمی کند و ارزش محدودی در حد فروش یک محصول و خدمات مشخص دارد.

گفتنی است که برند رافل، یکی از بهترین تولید کنندگان صنعت طراحی و ساخت مبلمان کلاسیک، در این مقاله بعنوان کارفرمای پروژه بازطراحی هویت برند رافل، در مورد  پروژه ری‌برندیگ انجام شده توسط آژانس تبلیغاتی آبامدیا خواهد گفت.

امروزه مخاطبان از ابزارهای ارتباطی مانند موبایل، تبلت وکامپیوترهای شخصی قابل حمل برای برقراری ارتباط با دیگران استفاده می کنند و برندها و صاحبان کسب و کار نیاز دارند جایی باشند که مردم و مخاطبان هدف شان آنجا هستند، این نکته اهمیت بسیارس دارد که آنها باید زودتر و موثرتر از رقبایشان آنجا باشند.

 سازمانهایی که اهمیت این تغییر بزرگ را درک نمی کنند،  محکوم به باخت و تحمل ضرر های سنگین در رقابت با رقبای دیگر و خود ایده آل و مطلوبشان و همینطور برنامه های هدف گذاری مالی و ارتباطی خود هستند. این تغییر بزرگ علاوه بر ماهیت ابزاری و زیرساخت فناوری،  ماهیت کیفی نیز دارد که از جنس سرو شکل و نمود هویت سازمانی در فضای مجازی است.  لازم است ماهیت اصلی سازمان،  از لایه های مفهومی و استراتژیک تا المان ها بصری و کلامی،  بصورت یکپارچه دستخوش تغییراتی شود تا بتواند " وعده ی برند" مطلوب خود را برای مخاطبانش، در مسیر تجربه برند دیجیتال همراستا و همگام با فضای واقعی،  جایگاه سازی کند.

اتنات

مبلمان رافل با خلق مفاهیم نوآورانه و مرتبط با تغییر هویت یکپارچه برند خود در فضای واقعی و دیجیتال،  با بکارگیری مفهوم "به وقت نو شدن" به بازآفرینی و طراحی بصری هویت برند خود پرداخته است. مفهوم "به وقت نو شدن"  با وعده‌ی برآمده از اعماق معانی وجودی برند رافل که همانا خلق یک محصول "ارزنده و متمایز" است،  به سمت نو شدن و تغییر در ماهیت پیکره یکپارچه بصری خود رفته،  تا بتواند این مفهوم عمیق درونی را در فضای واقعی و مجازی بازنمایی کند.

 

تعریف ویژه ی رافل از مفهوم "به وقت نو شدن" در زمان مشخصی بعد از گذار از یک مقطع زمانی خاص (دوران کرونا و بحرانهای اقتصادی) و  با شعار نوسازی و باز طراحی تمامی عناصر بصری و معماری، با باز طراحی وتغییرکامل دکوراسیون شعبه اصلی رافل در مرکز بازار مبل تهران و یکی مهم ترین مراکز فروش و ارایه مبلمان در ایران آغاز شد.  زبان طراحی این پروژه با توجه با سبک طراحی  رافل، لزوم بکارگیری تغییرات بصری را به تمامی با ویژگی های شایسته آن، در نهایت خالق بودن و حامی و همراه مشتریان بودن و در عین حال پیشرو و بروز بودن طراحی و ساخت درهنرصنعت مبلمان را با فرم و رنگ های متمایز و مدرن تر و انحناها وشکل های متناسب با هویت بصری رافل تداعی و تبیین کرده است.

بلابلا

این تغییرات در ماهیت بصری،  با تکیه بر پایه های اصلی هویت برند و استراتژی های بنیادین سازمان و حرکت خلاق و هدفمند در مسیر نو شدن و خلق هنرمندانه و با همکاری مدیران استراتژیک و برند، مدیرهنری و یک تیم کامل از طراحان، کارشناسان محتوا، طراحان و متخصصین خبره و کاربلد در آژانس تبلیغاتی آبامدیا شکل گرفته است .

شرکت مبلمان رافل با سابقه بیش از نیم قرن فعالیت در عرصه هنر صنعت مبلمان با کیفیت، وعده‌ی برندی برتر درکیفیت، طراحی و نیز همه ی جوانب وعرصه های کاری، تولید و عرضه دارد. این کیفیت که ریشه در قدمتی بیش از 50 ساله دارد، با بکارگیری مفهوم"به وقت نو شدن"، کارکردی ویژه در ارائه کیفی نماد ها و نشانه های بنیادین برند در هویت بصری جدید رافل را دارا میباشد، به ویژه از منظر ارزش ذاتی چوب و بکارگیری بهینه منابع ارزشمند و حتما تجدید پذیر مناطق حمایت شده در جهان مانندگرجستان و ترکیه.

 از طرفی کیفیت ساخت و تکنولوژی های برتر فنی، درکنار متریال با کیفیت و طرح های اصیل و جذاب که ریشه در تاریخ 500 ساله هنر مبلمان اروپا دارد،  به راحتی از سلیقه ی مخاطبان اصیلش دور نمانده و سالها ماندگاری و دوام را بهمراه دارد. این به تمامی کیفی بودن، مفهوم عالی "به وقت نو شدن" را به یک علاقه‌ی همه جانبه و لذت بخش از تجربه محصولات بسیار نفیس و با کیفیت مبلمان برای مخاطبانش تبدیل می‌کند و آنها این تغییرو نو شدن را باهمه‌ی سختی ها و تنگناهای اقتصادی، برخود هموار می‌کنند تا با ماهیت "نو شدن" همراه شوند.

لفلیبل

بهار آغاز نو شدن زمین و تداعی‌گر رسیدن به مفهومی کیفی "در مسیر نو شدن" در همه ی زمینه ها است و این مهم رافل را برآن داشت تا مفهوم نو شدن را  با وعده‌ی برند خود در فضای واقعی و مجازی بهم پیوند زده و با بازطراحی و تغییر فضای دکوراسیون داخلی فروشگاه مرکزی و نمایندگی های نمونه رافل و همینطور طراحی نشانه و لوگوتایپ، تمامی ساینیج و تبلیغات محیطی، وبسایت، بروشور محصولات وکاتالوگ دیجیتال، هویت صفحات اجتماعی و تمامی آیتم های هویت بصری و مفهموی برند، ماهیت چندوجهی کیفی برند رافل را در فضای مجازی نمایان کند و با حضور در نمایشگاههای دایمی، داخلی و بین المللی با محصولاتی با طراحی های بروز و نوآور، و  بازنشر آن ها در قالب هویت بصری جدید در فضای مجازی و ارتباط با مخاطبان و مفاهیم مرتبط با کیفیت و قدمت و اصالت در عین نوآوری بازآفرینی واقعی برند رافل با  تداعی قدرتمند مفهوم "به وقت نو شدن" تصویری متمایز و برجسته از برند رافل در مسیر حضور در سطح اول بازار های داخلی و بین المللی ارایه داده و با رویکرد برندآفرینی دیجیتال ارائه کند.

 

کد مطلب: ۳۶۱۵۳۵
لینک کوتاه کپی شد

دیدگاه

تازه ها

یادداشت