رئیس انجمن بازرگانی ایران و کانادا:

ایران و کانادا ظرفیت تجاری بالایی دارند/خود تحریمی مانع اصلی تجارت با کانادا

دو کشور ایران و کانادا از دهه ها پیش در حوزه تجارت با یکدیگر در ارتباط بودند و مسائل حاشیه ای نباید مانع تجارت میان تاجران دو کشور شود.

ایران و کانادا ظرفیت تجاری بالایی دارند/خود تحریمی مانع اصلی تجارت با کانادا

رئیس انجمن بازرگانی ایران و کانادا معتقد است که آنچه سبب جلوگیری از تجارت میان دو کشور ایران و کانادا می شود،نه موانع بیرونی بلکه عدم درک مناسب از ظرفیت های تجاری و امکان توسعه مناسبات اقتصادی میان ایران و کانادا است.

به گزارش روابط عمومی انجمن بازرگانی ایران و کانادا،محمد وحیدی راد در حاشیه مراسم رونمایی از کتاب تجارت با کانادا که به رشته تالیف در آورده است گفت: فعالیت های تشکلی در بخش خصوصی باعث تسهیل گری در تجارت می شود و بخش خصوصی از بندهای بروکراسی فارغ است اما تجارت نیازمند یک درک جمعی از منافع ملی است و هر دلار ارز آوری می تواند به اقتصاد پایه کشور کمک کند و همه باید شرایط را برای این امر فراهم کنیم.

رئیس انجمن بازرگانی ایران و کانادا با اشاره به ظرفیت های قابل توجه اقتصادی در کانادا گفت: در ایالت های مختلف کانادا ظرفیت اقتصادی متشرک در حوزه های خدمات ساختمانی،محصولات صنایع پتروشیمی،ماشین آلات راه سازی و صنایع سنگین و محصول شرکت های دانش بنیان فراهم است.

وحیدی راد افزود: در کانادا اغلب کالاها وارداتی است و کشورهای مختلف با شناخت ظرفیت های صادرات به این کشور محصول صادر می کنند و ایران هم می تواند سهم قابل توجهی در این صادرات داشته باشد.

وی با اشاره به تصور غلط از فاصله زیاد با کانادا گفت:بعد مسافت گرچه در حمل و نقل بین المللی و هزینه تمام شده صادرات اهمیت دارد،اما این موضوع مانع جدی نیست چرا که به عنوان مثال روزانه میلیون ها تن محصول از چنین به نقاط مختلف جهان صادر می شود.

حخحهخح

وی در بخشی دیگر با اشاره به فعالیت های انجمن بازرگانی ایران و کانادا گفت: این نهاد بخش خصوصی از جمله مجموعه هایی است که به صورت عملیاتی فعالیت می کند و زمینه تجارت در حوزه های گوناگون با کانادا را فراهم کرده و در عمر 8 ساله از تاسیس این نهاد هم تا به حال پروژه های بزرگی را اجرایی کرده  است.

وحیدی راد افزود: انجمن بازرگانی ایران و کانادا مورد تایید وزارت امور خارجه ایران و کاناداست و عضو اتاق بازرگانی بین المللی و دیگر نهادهای استاندارد اقتصادی و تجاری جهانی است.

انجمن بازرگانی ایران و  کانادا                  محمد وحیدی راد

 

کد مطلب: ۳۶۱۶۲۶
لینک کوتاه کپی شد

دیدگاه

تازه ها

یادداشت