سفر پاییزی به شهرهای شمالی کشور، از چالوس تا رشت و بندر انزلی

بسیاری از مردم وقتی در حال برنامه‌ریزی برای سفر به شمال کشور هستند، بهار و تابستان را برای سفر ترجیح می‌دهند. برای فرار از بارندگی‌های روزهای سرد سال، بهار را فصل بهتری برای سفر می‌دانند و اگر رطوبت هوا را دوست داشته باشند و بخواهند از ساحل و دریا استفاده کنند، در تابستان راهی شهرهای زیبایی مثل چالوس، نوشهر، رشت و بندر انزلی می‌شوند.

سفر پاییزی به شهرهای شمالی کشور، از چالوس تا رشت و بندر انزلی

این بار بیایید یک سفر متفاوت را تجربه کنید. اول وضعیت هوا را چک کنید و اگر در تاریخ موردنظرتان برای سفر میزان بارندگی صفر است، برای سفر به شمال در روزهای پاییزی برنامه‌ریزی کنید. هوای معتدل و مطبوع، جنگلی که رنگ سرسبزش به نارنجی پاییز تغییر کرده، دریای نسبتاً مواج و از همه مهم‌تر شهرهای نسبتاً خلوت بهترین فرصت برای سفری فراموش‌نشدنی و خاطره‌انگیز به شمال است.

با شروع پاییز تعداد زیادی از مردم به‌خاطر فرزندانشان و مدرسه دیگر امکان سفر ندارند و شهرهای شمالی خلوت‌تر از همیشه هستند، پس وقتش رسیده که اگر فرصتش را دارید با  اجاره ویلاهای چالوس، نوشهر، انزلی و شهرهای شمالی ایران یک سفر خاطره‌انگیز را با دوستان یا خانواده تجربه کنید.

 

چالوس و نوشهر، بهترین مقصد سفرهای پاییزی

چالوس و نوشهر همیشه از بهترین شهرهای شمالی کشور برای سفر هستند. طبیعت سرسبز، هوای نسبتاً تمیز، تعداد زیادی ویلا و کلبه جنگلی برای اقامت و فاصله کم تا دریا همگی بهانه سفر به چالوس هستند.

اگر از جاده چالوس راهی سفر شوید، لذت سفرتان دو چندان خواهد شد و می‌توانید هم‌زمان از مسیر هم لذت ببرید. در جاده وقتی به کندوان رسیدید بهتر است که حتماً یک کاسه آش رشته نوش جان کرده و مسیر را تا رسیدن به مقصد ادامه دهید. نوشهر هم فاصله کمی تا چالوس دارد و در هرکدام از این دو شهر که دوست داشتید، می‌توانید ویلا یا سوئیت آپارتمان رزرو کنید.

روستای کندلوس، مرداب زیبای هسل، پل زغال، پارک جنگلی فین، مرداب کندوچال و دریاچه سد دریوک از بهترین و دیدنی‌ترین جاذبه‌های نزدیک به چالوس و نوشهر است که در این سفر پاییزی برای آن باید برنامه‌ریزی کنید. حالا که تا اینجا هم آمدید یادتان باشد که به نمک‌آبرود هم سری بزنید و با سوارشدن به تله‌کابین روز متفاوتی را در سفر تجربه کنید. فقط یادتان باشد که حتماً لباس گرم همراه داشته باشید؛ زیرا وقتی از تله‌کابین پیاده شوید در ارتفاع هستید و هوا از شهر تا 5 درجه و یا بیشتر سردتر است.

مسیر را از چالوس و نوشهر می‌توانید به سمت رامسر زیبا هم ادامه دهید که در پاییز طبیعتش بی‌نهایت زیبا و متفاوت‌تر از روزهای بهاری و تابستانی است. بعد از رسیدن به رامسر هم می‌توانید سفر را به سمت شهرهای زیبای گیلان تغییر دهید.

سفر به رشت و بندر انزلی در پاییز

بعد از مازندران چند روزی را هم می‌توانید برای سفر به گیلان برنامه‌ریزی کنید. از رامسر که بگذریم نوبت به رشت زیبا می‌رسد. میدان شهرداری جاذبه اصلی رشت است که در حاشیه اصلی آن بازار روز هم در تمام ساعات در جریان است تا بتوانید انواع ماهی تازه صید شده، سبزی و میوه‌های معطر و محلی مانند دلار را ارگانیک و تازه تهیه کنید. علاوه بر رشت می‌توانید در بندر انزلی هم اقامت داشته باشید تا هم یک دل سیر از بازار منطقه آزاد خرید کنید و هم در ویلایی نزدیک به ساحل و دریا اقامت داشته باشید و اسکله زیبای بندر را تماشا کنید.

در این سفر پاییزی به گیلان گشت‌وگذار در جاذبه‌هایی مانند روستای ماسوله، قلعه رودخان فومن، دریاچه سقالکسار، دریاچه سراوان، تالاب عینک، تالاب انزلی و برج ساعت انزلی را از دست ندهید.

لیبلبیل

راهنمای رزرو اقامتگاه و ویلا در سفر به شمال کشور

برای سفر به شمال کشور در روزهای پاییزی اصلاً جای نگرانی برای رزرو و اجاره ویلا یا اقامتگاه نیست. پیش از سفر و از طریق سایت‌هایی مانند شب، جاباما، هومسا و جاجیگا می‌توانید در هر شهر شمالی کشور یا حتی ییلاقاتی مانند فیلبند یا ماسال با هر بودجه و رنج قیمتی ویلا و اقامتگاه بوم‌گردی رزرو کنید. از ویلای لوکس و استخردار تا اقامتگاه‌های بوم‌گردی در این سایت‌ها قابل جستجو و رزرو است و پرداخت آن نیز آنلاین انجام می‌شود تا بعد از پرداخت آدرس دقیق و لوکیشن برایتان ارسال شده و بتوانید سفر پاییزی‌تان را با اطمینان خاطر شروع کنید.

البته پیش از رزرو آنلاین اقامتگاه، ویلا یا سوئیت آپارتمان باید حتماً به چند نکته مهم نیز توجه کنید. لطفاً پیش از رزرو قطعی صفحه اقامتگاه موردنظرتان را باز کرده و تمام قوانین مربوط به رزرو و یا کنسلی آن را مطالعه کنید. تجربیات مسافران قبلی را خوانده و با توجه به امکانات و شرایط هر ویلا آن را رزرو کنید تا خدایی نکرده در طول سفر نیاز به جابه‌جایی و موارد مشابه نداشته باشید. امیدواریم از این سفر نهایت لذت را برده و خاطرات متفاوت و هیجان‌انگیزی را در سفر پاییزی به شمال کشور تجربه کنید.

 

کد مطلب: ۳۶۳۵۶۷
لینک کوتاه کپی شد

دیدگاه

تازه ها

یادداشت