انجمن نویسندگان آمریکا اعتصاب کرد

انجمن نویسندگان آمریکا (WGA) با اعلام اختلافات گسترده با استودیوهای فیلمسازی از آغاز نخستین اعتصاب سراسری در ۱۵ سال اخیر خبر داد.

انجمن نویسندگان آمریکا اعتصاب کرد

این انجمن در یک سند طولانی پیشنهاد داده بود در هر سریال تلویزیونی حداقل۶ تا ۱۲ نویسنده بر اساس تعداد قسمت‌ها باید فعالیت داشته باشند اما این پیشنهاد از سوی استودیوها پذیرفته نشد و آنها حتی پیشنهاد جایگزینی مطرح نکردند.

این صنف همچنین خواستار تضمین حداقل هفته های استخدام برای هر نویسنده از ۱۰ هفته تا ۵۲ هفته شده بود اما استودیوها این پیشنهاد را نیز رد کردند و پیشنهاد متقابلی ارائه نکردند.

اتحادیه تهیه‌کنندگان فیلم و تلویزیون آمریکا این دو موضوع را «نقاط اصلی اختلاف» خواند اما اعلام کرد که مایل بوده غرامت و دستمزد را افزایش دهد و حتی از آخرین پیشنهاداتش نیز فراتر برود در صورتی که انجمن نویسندگان بر روی تحقق پیشنهادهای بزرگ خود اصرار و تاکید نداشت.

نویسندگان همچنین خواهان دریافت دستمزد از پخش مجدد برنامه‌ها در سامانه‌های نمایش آنلاین شدند، اما استودیوها این پیشنهاد را رد کردند. طبق محاسبات این انجمن، این پیشنهادات ۴۲۹ میلیون دلار در سال هزینه خواهد داشت. این انجمن گفت که پیشنهادات متقابل استودیوها تنها ۸۶ میلیون دلار در سال است.

اتحاد تهیه کنندگان فیلم و تلویزیون که از طرف کمپانی‌های هالیوودی در این زمینه چانه زنی می‌کند، پیش از این در بیانیه‌ای در واکنش به تهدید اعتصاب نویسندگان عنوان کرده بود که اعتصاب نویسندگان نباید تعجب آور باشد و در ادامه نوشت: «رای مجوز اعتصاب همیشه بخشی از برنامه انجمن نویسندگان بوده است که قبل از تبادل پیشنهادات طرفین اعلام شده است. هدف ما رسیدن به یک توافق عادلانه و معقول است. توافق تنها در صورتی امکان‌پذیر است که صنف متعهد باشد که تمرکز خود را به چانه‌زنی جدی از طریق درگیر شدن در بحث‌های کامل درباره مسائل با شرکت‌ها و پیگیری راه حل‌های منطقی معطوف کند».

باید منتظر ماند و دید اعصاب صنف نویسندگان که حالا دیگر از مرحله تهدید گذشته و رسما اعلام شده است چه تاثیری بر تولیدات تلویزیونی و سینمایی آمریکا در کوتاه مدت و بلند مدت خواهد داشت.
منبع: ايسنا
کد مطلب: ۳۶۷۴۶۱
لینک کوتاه کپی شد

پیوندها

دیدگاه

تازه ها

یادداشت