آیا ربات های معامله گر فارکس واقعا کار می کنند؟

ربات های معامله گر فارکس ابزارهای هوشمندی هستند که معامله گران می توانند به وسیله آنها فرصت‌های معاملاتی سودآور در بازار فارکس را شناسایی کنند اما خیلی ها نمی دانند که این ربات‌ها در سود رساندن به معامله گران موثر هستند یا نه؟

بازار دو طرفه فارکس بزرگترین بازار مالی در جهان است که در آن ارزهای کشورهای مختلف با یکدیگر به صورت جفتی مبادله می‌شوند. از آن جایی که قیمت ارزها در طول زمان نسبت به یکدیگر متغیر است، معامله گران می‌توانند از این نوسانات قیمتی برای کسب سود در این بازار استفاده کنند. البته باید پیش از همه چیز کار کردن در فارکس را یاد بگیرند.

با این وجود پس از یاد گرفتن نحوه معامله گری در بازار فارکس، خیلی از افراد فرصت بررسی همه چارت‌های قیمتی در فارکس را ندارند.

در این جاست که ربات فارکس به این افراد کمک می کند تا به سرعت نقاط ورود مناسب به معامله را پیدا کنند. این ابزار هوشمند می تواند به صورت ۲۴ ساعته و بی‌وقفه چارت های قیمتی فارکس را بررسی کرده و بر اساس مهم ترین فاکتورهای تحلیل تکنیکال در فارکس، بهترین فرصت های معاملاتی را پیدا کرده و سود سرشاری را نصیب معامله گران کند.

البته همان طور که گفتیم این ابزار بر اساس تحلیل تکنیکال که یکی از مهم ترین انواع تحلیل در فارکس است، فرصت های معاملاتی را شناسایی می کند و تحلیل فاندامنتال و فاکتورهای اقتصادی تاثیرگذار در بازار فارکس را در نظر نمی گیرد.

یادگیری دانش اقتصاد کلان برای سرمایه گذاری در همه بازارهای مالی از جمله بازار فارکس بسیار ضروری و کاربردی است. با این دانش می توان بهترین تصمیمات معاملاتی و سرمایه گذاری را در هر نوع بازار مالی گرفت.

دانشی که در دوره اقتصاد کلان آموزش داده می شود بسیار گسترده است و می‌توان با استفاده از آن نه تنها در فارکس بلکه در بورس ایران و سایر سرمایه گذاری ها مثل طلا و املاک از فاکتورهای موجود در آن به نفع سرمایه گذاری خود استفاده کرد.

در این دوره دانش اقتصاد کلان (Macroeconomics) و تحلیل فاندامنتال یا بنیادی در فارکس آموزش داده می شود و افراد می توانند با استفاده از مطالب مهمی که در این دوره یاد می گیرند و ترکیب آن با تحلیل تکنیکال یا ربات های معامله گر فارکس، معاملات پربازده ای را انجام دهند.

تولید ناخالص ملی، تورم، نرخ بیکاری، سیاست های انبساطی و انقباضی و ... بخشی از مطالبی هستند که معامله گران می توانند با استفاده از دوره اقتصاد کلان بر آنها مسلط شوند. استفاده از این دانش در ترکیب با ربات هوشمند فارکس می تواند در زمان کوتاه تری به موفقیت افراد در فارکس کمک کند.

نحوه استفاده از ربات معامله گر فارکس

ربات فارکس را می توان برای معامله جفت ارزها در فارکس استفاده کرد. این ربات تمام چارت های قیمتی در تایم فریم های مختلف را بررسی می کند و با استفاده از اطلاعات خود، جفت ارزهای مناسب برای خرید یا فروش در فارکس را نشان می دهد.

همان طور که گفتیم ربات های هوشمند فارکس تاثیر اخبار و فاکتورهای اقتصادی را در نظر نمی گیرند و معامله گران باید به اقتصاد کلان و تحلیل فاندامنتال مسلط باشند.

زمانی که ربات هوشمند فارکس، فرصت های معاملاتی مختلف را به صورت سیگنال به معامله گران نشان می دهد، آنها باید ابتدا یک سری فاکتورها را در نظر بگیرند و بعد برای ورود به معامله تصمیم نهایی را بگیرند. در ادامه این فاکتورهای مهم را توضیح می دهیم.

۱-بعد از شناسایی نقاط ورود به معامله توسط ربات فارکس، افراد باید آن نقاط را با توجه به سایر فاکتورهای موجود در تحلیل تکنیکال نیز بررسی کنند.

۲-بعد از پیدا شدن نقاط مناسب برای سرمایه گذاری در ربات معامله گر فارکس، معامله گران باید قوانین مدیریت سرمایه را هم در نظر بگیرند. رعایت این قوانین به معامله گران کمک می کند تا بیشترین سود ممکن را با تحمل کمترین ضرر به دست بیاورند.

۳-به هنگام شناسایی این نقاط توسط ربات های فارکس، معامله گران باید بتوانند احساسات خود را کنترل کنند. احساساتی مثل ترس و طمع دو احساس مخرب هستند که با وجود فرصت های معاملاتی مناسب، بسیاری از معامله گران فارکس را دچار شکست می کنند.

۴- معامله گران باید تاثیر اخبار را بر نوسانات قیمت در فارکس در نظر بگیرند. درست است که ربات فارکس به صورت اتوماتیک فرصت های معاملاتی مناسب برای خرید و فروش را نشان می دهد اما معامله گران همواره باید تاثیر اخبار مهم را نیز در نظر بگیرند.

سرمایه گذاران می توانند با استفاده از ربات هوشمند فارکس، در زمان صرفه جویی کنند و به راحتی و بدون نیاز به گذراندن زمان زیادی در پشت کامپیوتر، فرصت های مناسب معاملاتی را پیدا کنند. این ربات ها در کسری از ثانیه می توانند اطلاعات بسیاری را تجزیه و تحلیل کنند اما سودآوری آنها منوط به رعایت مواردی است که در بالا به آنها اشاره کردیم چون هر چه باشد این ربات ها با دیتاهای خاصی برنامه ریزی شده اند. دیتاهایی که سودآوری آنها از قبل تست شده است.

برای این که این سیگنال ها برای شما نیز کاربردی باشند باید به هنگام سرمایه گذاری و ورود به معامله در فارکس مدیریت سرمایه و تحلیل فاندامنتال را هم در نظر بگیرید و توانایی کنترل احساسات مخرب به هنگام انجام معاملات را داشته باشید.

ربات معامله گر فارکس چطور کار می کند؟

در این قسمت به بررسی نحوه کار ربات فارکس می پردازیم. همان طور که گفتیم این ربات ها عمدتا از تکنیک های موجود در تحلیل تکنیکال برای شناسایی فرصت های مناسب معاملاتی در فارکس استفاده می کنند.

ربات فارکس بر اساس یک سری محاسبات به صورت جداگانه نشان می دهد که قدرت هر ارز در هر کدام از سشن ها یا جلسات معاملاتی فارکس به چه صورت است. به عبارت دیگر این ربات به شما نشان می دهد که هر ارز در حال قوی شدن یا ضعیف شدن است. علاوه بر این، این ابزار هوشمند با استفاده از مهم ترین مفاهیم در تحلیل تکنیکال و پُرکاربردترین اندیکاتورها به جستجوی نقاط مناسب برای انجام معامله در فارکس می گردد. بعد از یافتن نقاط مناسب خرید یا فروش در فارکس شما می توانید با استفاده از این سیگنال ها، بررسی های نهایی را بر اساس تحلیل فاندامنتال و مدیریت سرمایه برای خرید و فروش نهایی در فارکس انجام دهید.

منبع: آموزش بورس

 

کد مطلب: ۳۶۰۸۱۹
لینک کوتاه کپی شد

دیدگاه

تازه ها

یادداشت